Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Nielegalne papierosy w walizce i na prywatnej posesji - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Nielegalne papierosy w walizce i na prywatnej posesji

Katarzyna Zdanowicz
09.08.2018

Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Augustowie w ciągu minionych dwóch dni ujawnili wyroby tytoniowe o łącznej szacunkowej wartości blisko 50 tys. zł.

We wtorek (07.08.2018 r.) na dworcu PKS w Augustowie funkcjonariusze z miejscowej placówki przystąpili do kontroli autobusu rejsowego relacji Suwałki-Warszawa. W trakcie wykonywanych czynności w bagażu jednego z pasażerów funkcjonariusze ujawnili wyroby tytoniowe. 1000 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy należały do 58 – letniego obywatela Polski. Mężczyźnie przestawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego. Szacunkowa wartość ujawnionej kontrabandy wyceniono na około 14 tys. zł.

Następnego dnia funkcjonariusze Straży Granicznej z Augustowa współdziałając z Placówką w Sejnach i Wydziałem Zabezpieczenia Działań w miejscowości Giby ujawnili ponad 2,5 tys. paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy. Szacunkowa wartość nielegalnych papierosów to ponad 35 tys. zł. Dodatkowo zabezpieczono ujawnione w trakcie wykonywanych czynności ponad 12,5 tys Euro. W związku ze sprawą zatrzymano właściciela posesji 65 –letniego obywatela Polski oraz przebywającego na niej 37 – letniego obywatela Litwy. Obu mężczyznom przedstawiono zarzuty z kodeksu karnego skarbowego.

  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
  • Ujawnione nielegalne papierosy
    Ujawnione nielegalne papierosy
do góry