Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej 20 obywateli Wietnamu w ciężarówce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

20 obywateli Wietnamu w ciężarówce

Katarzyna Zdanowicz
10.08.2018

Wczoraj (09.08.2018 r.) w ramach współpracy podlaskiej Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej zatrzymano 20 nielegalnych migrantów z Wietnamu. Cudzoziemców ciężarówką przewoził bezpaństwowiec na stałe mieszkający w Estonii.

W Budzisku na terenie gminy Szypliszki funkcjonariusze KAS z Budziska i Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy na estońskich tablicach rejestracyjnych. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że wewnątrz przestrzeni ładunkowej naczepy 53 - letni kierowca przewozi 20 obywateli Wietnamu. Jak ustalili funkcjonariusze Straży Granicznej 12  mężczyzn w wieku 14-38 lat oraz 8 kobiet w wieku 14-29 lat nie posiadało dokumentów uprawniających do wjazdu i pobytu w Polsce. Za przekroczenie polsko - litewskiej  granicy wbrew przepisom zostali zatrzymani. Po wykonaniu niezbędnych czynności z udziałem tłumacza w Placówce Straży Granicznej w Rutce Tartak obywatele Wietnamu będą przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji.

Kierowca został zatrzymany w związku z pomocnictwem i organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy obywatelom Wietnamu. Za popełniony czyn grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Od początku roku funkcjonariusze Podlaskiego  Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 14 grup nielegalnych migrantów w sumie 70 osób.

 

 

 

 

  • Zatrzymani obywatele Wietnamu
    Zatrzymani obywatele Wietnamu
do góry