Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Przerobiony dokument i list gończy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przerobiony dokument i list gończy

Katarzyna Zdanowicz
03.12.2018

Funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który posługiwał się przerobionym dokumentem i był poszukiwany listem gończym przez polski wymiar sprawiedliwości.

W sobotę, 1 grudnia 2018 r. funkcjonariusze Straży Granicznej w Wiżajnach zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Alfa Romeo. Za kierownicą auta siedział 30 - letni obywatel Polski. Mężczyzna do kontroli przedstawił słowackie prawo jazdy, które wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy, co do jego autentyczności. Szczegółowa  analiza dokumentu potwierdziła, że prawo jazdy zostało podrobione na wzór oryginalnego dokumentu. Ponadto w trakcie dalszych czynności okazało się, że kierowca poszukiwany jest listem gończym przez Komendę Miejską Policji w Suwałkach w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

30-letni Polak został zatrzymany. Zdecydował się opłacić karę zastępczą w postaci grzywny w wysokości 1000 zł. Natomiast za  fałszowanie dokumentu i używanie go za autentyczny kodeks karny przewiduje karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

do góry