Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Zatrzymani poszukiwani - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Zatrzymani poszukiwani

Katarzyna Zdanowicz
02.01.2019

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w okresie świąteczno-noworocznym zatrzymali 8 osób poszukiwanych listami gończymi wystawionymi przez polski wymiar sprawiedliwości.

Wszystkie zdarzenia w dniach 24.12.2018 - 01.01.2019 r. miały miejsce na drogowym i kolejowym przejściu granicznym w Kuźnicy. Dwóch obywateli naszego kraju oraz 6 obywateli Białorusi było poszukiwanych listami gończymi za popełnione czyny z kodeksu karno-skarbowego. Wszyscy figurowali w dostępnych bazach danych jako osoby poszukiwane postanowieniem Sądu Rejonowego w Sokółce lub w Białymstoku celem doprowadzenia do najbliższego Aresztu Śledczego albo Zakładu Karnego. Groziła im kara pozbawienia wolności od 2 do 50 dni.

2 kobiety (34 i 35 lat)  i 5 mężczyzn (28-70 lat)  zdecydowało się opłacić karę zastępczą w postaci grzywny w wysokości od 200 do 5000 zł. Po  jej opłaceniu zostali zwolnieni i mogli dalej kontynuować podróż. Natomiast 48-letniego obywatela Białorusi przekazano policjantom z Sokółki celem osadzenia w Zakładzie Karnym.

do góry