Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Lekkomyślni turyści ukarani mandatami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Lekkomyślni turyści ukarani mandatami

Krystyna Jakimik-Jarosz
16.09.2020

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ukarali mandatami karnymi czterech turystów, którzy wbrew przepisom weszli na pas drogi granicznej, a jeden z nich nielegalnie przekroczył polsko-białoruską granicę.

15 września 2020 r.  funkcjonariusze z Placówki SG w Krynkach ujawnili ślady wejścia na pas drogi granicznej i ślady przekroczenia linii granicy państwowej. Ustalono, że sprawcami było trzech obywateli Holandii (2 mężczyzn i kobieta) oraz Polka, którzy przebywali w okolicy turystycznie. Pomimo tablic informujących o zakazie przekraczania granicy państwowej i wejścia na pas drogi granicznej postanowili zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Fotografie okazały się bardzo kosztowne. 64- letni obywatel Holandii,  który nielegalnie przekroczył polsko-białoruską granicę  został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł.,  pozostałe trzy osoby za złamanie zakazu wejścia na pas drogi granicznej zostały ukarane mandatami po 200 zł. każda.

Straż Graniczna przypomina, że ciekawość i lekkomyślność np. właśnie po to, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, czy z bliska obejrzeć znaki graniczne nie są żadnym usprawiedliwieniem. Prosimy o zwracanie uwagi na tablice informacyjne i oznaczenia granicy państwa w czasie turystycznych wycieczek, grzybobrania, czy spacerowania w okolicach granicy państwowej. Niezastosowanie się do zakazu przekraczania granicy państwowej w miejscach niedozwolonych, czy wejście na pas drogi granicznej jest naruszeniem prawa zagrożone karą grzywny do 500 zł. Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej czuwają nad tym, aby przepisy te były przestrzegane.

do góry