Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Imigrant z Afganistanu ukryty w ciężarówce - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Imigrant z Afganistanu ukryty w ciężarówce

Krystyna Jakimik-Jarosz
05.01.2021

Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Placówki Straży Granicznej w Augustowie oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Augustowa zatrzymali obywatela Afganistanu, który ukrył się w ciężarówce przewożącej cytryny. Pasażer „na gapę” swoją nielegalną podróż rozpoczął w Serbii.

W niedzielę w nocy, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie otrzymali zgłoszenie, że na stacji benzynowej w Sztabinie, z ciężarówki na macedońskich numerach rejestracyjnych słychać krzyki osoby. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustalili, że kierowca ciężarówki po zatankowaniu paliwa  zatrzymał się na parkingu. Po chwili usłyszał dobiegające z naczepy krzyki w nieznanym mu języku. Dodał również, że na granicy serbsko-węgierskiej miał już kontrolę, w wyniku której, funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali trzech obcokrajowców. Podejrzewał, że w ciężarówce może być jeszcze jeden mężczyzna. Na miejsce przybyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej  w Augustowie oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Augustowa. Mundurowi wspólnie otworzyli naczepę. W środku znajdował się 22-letni obywatel Afganistanu. Okazało się, że mężczyzna chciał dojechać do Francji ciężarówką, która zmierzała na Litwę.

Cudzoziemiec został przewieziony na teren Placówki Straży Granicznej w Augustowie, gdzie w obecności tłumacza funkcjonariusze Straży Granicznej potwierdzili jego afgańskie obywatelstwo oraz dane osobowe.  Wobec cudzoziemca wszczęto postępowanie administracyjne, zmierzające do wydania decyzji zobowiązującej go do  powrotu.  Na podstawie decyzji Sądu Rejonowego w Augustowie mężczyzna zostanie umieszczony w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców.

 

  • Zatrzymany obywatel Afganistanu
    Zatrzymany obywatel Afganistanu
do góry