Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Odzyskano Skodę wartą 95 tys. zł - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Odzyskano Skodę wartą 95 tys. zł

Katarzyna Zdanowicz
07.01.2021

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Lipsku odzyskali samochód marki Skoda Octavia o szacunkowej wartości 95 tys. zł. Autem należącym do jednej z niemieckich wypożyczalni podróżowali dwaj obywatele Francji.

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali we wtorek (5 stycznia) w Lipszczanach do kontroli samochód marki Skoda Octavia. Pojazdem wypożyczonym w jednej z niemieckich  firm podróżowali dwaj obywatele Francji.  Cudzoziemcy oświadczyli, że jadą na Białoruś, by tam  kupić wcześniej zarezerwowany samochód. Obywatele Francji nie posiadali przy sobie jednak niezbędnych dokumentów by móc wjechać na terytorium Białorusi. Funkcjonariusze podejrzewając, że cudzoziemcy przywłaszczyli auto z wypożyczalni wysłali zapytanie do Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku odnośnie sprawdzenia legalności pochodzenia tego  pojazdu. Okazało się,  że auto zostało skradzione. Szacunkowa wartość skody z 2020 roku wynosi 95 tys. zł.

Obywatele Francji w wieku 28 i 26 lat zostali zatrzymani i przekazani wraz z pojazdem funkcjonariuszom Policji z Augustowa.

W 2020 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali 29 pojazdów wartych w sumie ponad 3,5 mln zł.

  • Odzyskana Skoda warta 95 tys. zł. Odzyskana Skoda warta 95 tys. zł.
    Odzyskana Skoda warta 95 tys. zł.
  • Odzyskana Skoda warta 95 tys. zł. Odzyskana Skoda warta 95 tys. zł.
    Odzyskana Skoda warta 95 tys. zł.
do góry