Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Udzielono pomocy obywatelom Iraku, którzy utknęli na bagnach - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Udzielono pomocy obywatelom Iraku, którzy utknęli na bagnach

Krystyna Jakimik-Jarosz
18.11.2021

Dziś w nocy (17/18.11.2021 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach wraz z żołnierzami udzielili pomocy kobiecie i mężczyźnie (obywatelom Iraku), którzy ugrzęźli na bagnach. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do zdarzenia doszło w okolicach miejscowości  Mostowlany. Obywatele Iraku, po nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy, utknęli na bagnach. Nie potrafili samodzielnie wydostać się z podmokłego terenu. Gdy funkcjonariusze Straży Granicznej i żołnierze dotarli na miejsce okazało się, że kobieta jest w zaawansowanej ciąży. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy i żołnierzy udało się wydostać te osoby z bagien. Obywatelka Iraku została zabrana do szpitala. Kobieta czuje się dobrze, ciąża nie jest zagrożona. Natomiast obywatel Iraku został przewieziony  do Placówki SG w Bobrownikach. 

To kolejny przypadek, kiedy funkcjonariusze z Placówki SG w Bobrownikach pomogli migrantom. Kilka dni temu funkcjonariusze wraz z żołnierzami udzielili pomocy obywatelowi Jemenu, który nielegalnie przekroczył polsko-białoruska granicę. Mężczyzna nie był w stanie samodzielnie się poruszać. Wezwano służby medyczne  i przewieziono cudzoziemca do szpitala, gdzie stwierdzono zwichnięcie lewego stawu biodrowego. Po zakończeniu leczenia, cudzoziemiec trafił pod opiekę fundacji „Dialog”.

 

 

 

do góry