Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Minionej doby dwie siłowe próby forsowania polsko-białoruskiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Minionej doby dwie siłowe próby forsowania polsko-białoruskiej granicy

Krystyna Jakimik-Jarosz
19.11.2021

Wczoraj (18.11.2021 r.) na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku doszło do siłowych prób sforsowania polsko – białoruskiej granicy. Jedna z grup liczyła około 500 osób.

Na terenie służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych grupa około 500 osób próbowała siłowo przekroczyć granicę państwa wbrew przepisom. Grupa była bardzo agresywna, w kierunku żołnierzy i funkcjonariuszy Straży Granicznej zaczęto rzucać kamienie oraz gałęzie. Osoby z tłumu użyły również gazu łzawiącego w kierunku polskich służb. Funkcjonariusze białoruscy świecili laserem koloru zielonego. Na zabezpieczenie graniczne została rzucona kładka, którą żołnierzom udało się usunąć z ogrodzenia. Dzięki szybkim i skutecznym działaniom funkcjonariuszy Straży Granicznej, żołnierzy i Policji odparto atak na polską granicę. W trakcie zdarzenia czterech żołnierzy zostało poszkodowanych.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Mielniku siłowo sforsowała granicę kolejna grupa około 50 osób. Cudzoziemcy również zachowywali się agresywnie, rzucali kamieniami w stronę żołnierzy. Osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa.

 

  • Drewniana kładka służąca do sforsowania granicy
    Drewniana kładka służąca do sforsowania granicy
do góry