Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Noworoczny weekend na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Noworoczny weekend na granicy

Katarzyna Zdanowicz
03.01.2022

W pierwszych dniach Nowego Roku granicę w sumie próbowały przekroczyć 44 osoby. Zatrzymano również 2 pomocników w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

1 stycznia 2022 r. granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 28 osób. Między innymi na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Lipsku grupa 12 obywateli Iraku próbowała przedostać się na terytorium Polski. Natomiast na odcinku Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych polskie patrole były oślepiane przez służby białoruskie laserami. Tego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Narewce zatrzymali za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy 1 obywatela Polski, który przyjechał po 6 obywateli Iraku.

Wczoraj tj. 02.01.2022 r. polsko - białoruską granicę usiłowało nielegalnie przekroczyć 16 osób. Na odcinku ochranianym przez Placówkę w Szudziałowie 4 cudzoziemców próbowało przedostać się na terytorium naszego kraju. Pomagali im w tym dwaj mężczyźni w cywilnych ubraniach, którzy przecięli nożycami ogrodzenie oraz rzucali kamieniami i gałęziami w stronę polskich patroli. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Wczoraj również funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy 33 letniego obywatela Syrii z niemiecką kartą pobytu, który przewoził 5 obywateli Iraku.

W 2021 roku na polsko - białoruskiej granicy funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzmali 362 osoby za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

 

 

  • Rejon służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Szudziałowie
    Rejon służbowej odpowiedzialności Placówki SG w Szudziałowie
do góry