Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Miniona doba na granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Miniona doba na granicy

Alina Grygorowicz
26.01.2022

Wczoraj (25.01.2022 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 12 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Doszło także do prowokacji na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze, gdzie żołnierze białoruscy najpierw przecinali concertinę, a następnie kilkukrotnie oddali strzały z długiej broni.

Ubiegłej doby na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Narewce polsko-białoruską granicę próbowało przekroczyć 12 osób. Zatrzymani cudzoziemcy to obywatele Libanu, Iraku i Syrii. Wszyscy zostali doprowadzeni do linii granicy państwowej.

Niespokojnie było na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze. Około godz. 17 kilkunastu żołnierzy białoruskich przecinało concertinę, a na widok polskich patroli zaczęli rzucać kamieniami i oślepiać laserami. Po godzinnej akcji służby białoruskie oddaliły się w głąb terytorium Białorusi. Następnie w nocy na tym samym odcinku na widok polskich patroli trzy razy w odstępach kilku godzin najprawdopodobniej w powietrze białoruscy żołnierze oddali strzały z broni długiej.

Z kolei dziś około 3 nad ranem odnotowano próbę przekroczenia granicy polsko-białoruskiej na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych. Granicę wbrew przepisom próbowało przekroczyć 11 nielegalnych imigrantów. Byli to obywatele Egiptu, Jemenu i Syrii. Wszystkie osoby zostały zatrzymane i doprowadzone do linii granicy państwa.

do góry