Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Sytuacja na polsko-białoruskiej granicy

Alina Grygorowicz
27.01.2022

Minionej doby (26.01.2022 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 22 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

Wczoraj na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Dubiczach Cerkiewnych trzy grupy cudzoziemców próbowały przekroczyć nielegalnie granicę polsko-białoruską. Pierwsza grupa licząca 11 osób próbowała przedostać się na terytorium Polski nad ranem o godz. 3. Byli to obywatele Egiptu, Jemenu i Syrii. Kolejna grupa licząca 5 osób (obywatele Nigerii i Ghany) około godz. 10, a trzecia 6-osobowa (obywatele Tadżykistanu i Afganistanu) około godz. 15. Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani w bezpośredniej bliskości granicy państwowej. Z kolei na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Michałowie kilkuosobowa grupa cudzoziemców podchodziła pod linię granicy, ale na widok polskich patroli wycofywała się w głąb terytorium Białorusi.

Natomiast dziś w nocy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze grupa 9 obywateli Iraku przy wsparciu służb białoruskich siłowo forsowała polsko-białoruską granicę. W patrole polskie rzucano kamieniami oraz oślepiano laserami. Wszyscy cudzoziemcy, którzy brali udział w siłowym forsowaniu granicy zostali zatrzymani.

Od początku stycznia br. Straż Graniczna odnotowała 887 prób nielegalnego przekraczania granicy z Białorusi do Polski.

do góry