Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Budowa zapory na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Kuźnicy - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Budowa zapory na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Kuźnicy

Krystyna Jakimik-Jarosz
28.01.2022

Od kilku dni trwa budowa zapory na granicy polsko-białoruskiej. W czwartek (27.01.2022 r.) pod Tołczami w gminie Kuźnica gościli dziennikarze.

Na terenie ochranianym przez Placówkę SG w Kuźnicy w okolicach miejscowości Tołcze prace rozpoczęły się od przygotowania drogi technologicznej dla pojazdów i maszyn. Po wytyczeniu geodezyjnym za pomocą wiertnic wykonywane są otwory pod pale. Po wywierceniu umieszczane jest tam zbrojenie, a następnie zalewane jest to betonem. Te pale będą stanowić fundament pod słupy stalowe. Po zamontowaniu słupów będą montowane przęsła stalowe, które stanowią podstawowy element zapory. Cała długość bariery będzie wynosić 186 kilometrów. Zabezpieczenie granicy będzie mierzyło 5,5 metra wysokości: 5 metrów to stalowe słupy, zwieńczone zwojem z drutu. Zastosowane zostaną także nowoczesne, elektroniczne metody zarządzania granicą (czujniki ruchu oraz kamery).

 

 

 

do góry