Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej 19 cudzoziemców nielegalnie przekroczyło granicę polsko-litewską - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

19 cudzoziemców nielegalnie przekroczyło granicę polsko-litewską

Katarzyna Zdanowicz
01.08.2022

Dziewiętnastu cudzoziemców, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę zatrzymali w piątek (29.07.2022r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. 14 obywateli Iranu i 5 obywateli Afganistanu busem przewoził 28-letni Gruzin.

W Burbiszkach (gmina Sejny) wspólny patrol Straży Granicznej i Policji do kontroli zatrzymał samochód marki Mercedes Vito na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowca – obywatel Gruzji przewoził w swoim aucie 14 obywateli Iranu i 5 obywateli Afganistanu. Pasażerwowie busa nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju. Przeprowadzona przez funkcjonariuszy Straży Granicznej kontrola legalności pobytu wobec przewożonych cudzoziemców wykazała, że nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski, a wcześniej z Białorusi na Litwę. Obcokrajowcy oświadczyli, że na Białoruś przyjechali z Rosji.

Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani i po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani w ramach readmisji stronie litewskiej. Natomiast przewożący ich obywatel Gruzji usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Komendant Placówki SG w Sejnach wydał decyzję zobowiązującą cudzoziemca do powrotu do kraju pochodzenia z zakazem ponownego wjazdu do krajów Strefy Schengen na 5 lat.

  • Zatrzymany obywatel Gruzji
    Zatrzymany obywatel Gruzji
do góry