Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Miniony weekend na granicy polsko - białoruskiej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Miniony weekend na granicy polsko - białoruskiej

Krystyna Jakimik-Jarosz
01.08.2022

W dniach 29 – 31.07.2022 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali łącznie 125 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.

Wczoraj (31.07.2022 r.) polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało przekroczyć 34 cudzoziemców. Zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Białowieży, Mielniku, Dubiczach Cerkiewnych i Czeremsze. Wśród ujawnionych cudzoziemców znajdowali się między innymi obywatele Indii, Kamerunu i Kenii.

W sobotę (30.07.2022 r.) udaremniono 39 prób nielegalnego przekroczenia granicy, które miały miejsce na odcinkach służbowej odpowiedzialności Placówek SG w Białowieży, Dubiczach Cerkiewnych i Płaskiej. Cudzoziemcy pochodzili z Armenii, Turcji, Kenii i Erytrei.

Natomiast w piątek (29.07.2022 r.) na terytorium Polski próbowało nielegalnie przedostać się 52 cudzoziemców. Byli to między innymi obywatele Angoli i Wybrzeża Kości Słoniowej. Największa grupa 23 cudzoziemców nielegalnie przekroczyła granicę przez rozlewiska rzeki Leśna Prawa na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Białowieży.

do góry