Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Na podium na Międzynarodowych Zawodach Kynologicznych - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Na podium na Międzynarodowych Zawodach Kynologicznych

Katarzyna Zdanowicz
01.08.2022

Funkcjonariusz Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej st.chor.szt. SG Szymon Jackiewicz wraz ze swoim pupilem Devilem zajął II miejsce w Międzynarodowych Zawodach Kynologicznych, które odbyły się w dniach 25 – 29.07.2022 r. w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG Lubaniu.

W I Międzynarodowych Zawodach Kynologicznych oprócz reprezentantów poszczególnych oddziałów Straży Granicznej uczestniczyli przedstawiciele  Państwowej Służby Granicznej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych Republiki Litwy,  a także z Republiki Czeskiej, Policji oraz  Żandarmerii Wojskowej. Celem zawodów była integracja środowiska przewodników psów służbowych z różnych służb mundurowych oraz popularyzacja współzawodnictwa i wyłonienie najlepszych w poszczególnych kategoriach. W zawodach wzięło udział 11 drużyn. Nasz funkcjonariusz st.chor.szt. SG Szymon Jackiewicz wraz z psem Devilem w kategorii psów patrolowo – obronnych zajął zaszczytne drugie miejsce. W skład podlaskiej drużyny wchodzili jeszcze przewodnicy z psami z Placówek SG w Kuźnicy i Rutce-Tartak.

Dodatkową atrakcją zawodów był „Tor z przeszkodami”, w którym uczestniczył wybrany zawodnik z każdej drużyny. I tu również nasi reprezentanci zajęli II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

  • Międzynarodowe Zawody Kynologiczne
    Międzynarodowe Zawody Kynologiczne
  • Międzynarodowe Zawody Kynologiczne
    Międzynarodowe Zawody Kynologiczne
  • Międzynarodowe Zawody Kynologiczne
    Międzynarodowe Zawody Kynologiczne
do góry