Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Przez granicę wbrew przepisom i zatrzymany kurier - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przez granicę wbrew przepisom i zatrzymany kurier

Katarzyna Zdanowicz
18.09.2023

86 cudzoziemców usiłujących nielegalnie przedostać się do naszego kraju ujawnili w dniach 15 – 17 września br. funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Po pościgu zatrzymano również kolejnego kuriera.

19 prób nielegalnego przekroczenia granicy odnotowano w niedzielę. W sobotę takich przypadków było 36, a w piątek 31. 54 osoby na widok  polskich służb zawróciły w głąb Białorusi. W okolicy Białowieży 14 migrantów, aby przedostać się na terytorium Polski przekroczyło graniczną rzekę Leśna Prawa.

W miniony weekend doszło równiez do agresywnego zachowania ze strony cudzoziemców. W sumie trzy grupy osób znajdujących się po białoruskiej stronie granicy w rejonie placówek w Dubiczach Cerkiewnych i Białowieży obrzucały polskie służby kamieniami i płonącymi gałęziami.   

W piątek (15.09.2023 r.)w miejscowości Lipiny (gmina Hajnówka) zatrzymano po pościgu obywatela Ukrainy.  24- letni kierowca zignorował sygnały podawane do zatrzymania i rozpoczął ucieczkę. Po krótkiej chwili stracił jednak panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Okazało się, że przewoził dwóch obywateli Syrii, którzy nielegalnie przekroczyli polsko – białoruską granicę. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.

  • Samochód zatrzymany po pościgu
    Samochód zatrzymany po pościgu
  • Samochód zatrzymany po pościgu
    Samochód zatrzymany po pościgu
  • Samochód zatrzymany po pościgu
    Samochód zatrzymany po pościgu
do góry