W godzinach porannych funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Sejnach i żołnierze WOT zatrzymali 3 obywateli Sudanu. Kolejne 3 osoby pochodzące z Erytrei, które pieszo nielegalnie przekroczyły granicę polsko – litewską, ujęte zostały około godziny 14. Migranci zatrzymani zostali w gminie Puńsk, w bliskiej odległości od granicy.
Wszyscy ujawnieni cudzoziemcy zostali przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Od początku 2026 r. na polsko - litewskim odcinku granicy zatrzymano blisko 620 osób.
