Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Czeremsze wspólnie z funkcjonariuszami II Zarządu Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Łodzi oraz Placówki SG w Zielonej Górze, dokonali zatrzymania w dniu 18.06.2026 r. 30-letniego obywatela Polski, podejrzanego o organizowanie nielegalnej migracji. Przedmiotowe zatrzymanie było efektem intensywnej pracy operacyjnej oraz dochodzeniowo śledczej nadzorowanej przez Prokuraturę Rejonową w Bielsku Podlaskim.
W przedmiotowym postępowaniu dotychczas zatrzymanych zostało ponad 20 osób, którzy w różnym charakterze uczestniczyli w procederze organizowania nielegalnej migracji, w tym przewoźników (kurierów), pośredników oraz samych organizatorów. Zatrzymany mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Zgodnie z kodeksem karnym za przestępstwo organizowania nielegalnej migracji, może grozić kara pozbawienia wolności do lat 8.