Aktualności
-
Przesyłki z drona
Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili przemyt nielegalnych wyrobów tytoniowych przerzucanych przez granicę przy użyciu drona. Do sprawy zatrzymano obywatela Polski.
04.07.2022 -
Pięćdziesiąt osiem osób w trzy dni. Weekend na granicy
W miniony weekend (01-03.07.2022 r.) polsko-białoruską granicę nielegalnie próbowało przekroczyć 58 cudzoziemców. W piątek 18 osób, w sobotę 21 i niedzielę 19. Zatrzymano również kuriera przewożącego nielegalnych migrantów.
04.07.2022 -
Ogień nie ma żadnych szans
W dniach 09, 23 i 28.06.2022 r. w Placówkach SG w Czeremsze, Dubiczach Cerkiewnych i Mielniku przeprowadzono szkolenie z ochrony przeciwpożarowej.
01.07.2022 -
Na polsko-białoruskiej granicy
Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie wczorajszej doby (30.06.2022 r.) odnotowali 15 prób nielegalnego przekroczenia polsko – białoruskiej granicy.
01.07.2022 -
Kuźnica. Komendant Główny SG: Otrzymujemy narzędzie, które pomoże nam strzec granicy Ojczyzny
- Bezprawne działania reżimu Łukaszenki, wspierane przez reżim rosyjski i próba destabilizacji na odcinku polsko-białoruskim spowodowały potrzebę sposobu zmiany ochrony granicy tego odcinka - mówił Komendant Główny SG gen. dyw. SG Tomasz Praga podczas konferencji prasowej w Kuźnicy.
30.06.2022 -
Zakończenie prac przy budowie bariery fizycznej na granicy polsko-białoruskiej
25 stycznia br. ruszyła budowa bariery fizycznej na granicy polsko-białoruskiej. Prace nad nią dobiegają końca. Pięć miesięcy intensywnych robót, nadzór i odbiór poszczególnych etapów budowy bariery był prowadzony przez inspektorów budowanych-funkcjonariuszy i pracowników SG.
30.06.2022 -
Sytuacja migracyjna na granicy polsko-białoruskiej
Minionej doby (29.06.2022 r.) granicę polsko – białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 3 nielegalnych migrantów.
30.06.2022 -
Udzielił pomocy potrąconemu rowerzyście
Pierwszej pomocy przedmedycznej rowerzyście, który uległ groźnemu wypadkowi udzielił funkcjonariusz z Placówki SG Narewce.
30.06.2022 -
Ruszyły prace nad barierą elektroniczną
Prace nad budową bariery fizycznej na granicy polsko-białoruskiej dobiegają końca. Przęsła są już ustawione na ponad 160 km. Oprócz bariery fizycznej granicę tę zabezpieczy też bariera elektroniczna. Już ruszyła jej instalacja.
29.06.2022