Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Ujawniono broń, tłumiki i amunicję - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Ujawniono broń, tłumiki i amunicję

Katarzyna Zdanowicz
26.10.2017

Wczoraj, 25 października, funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 3 sztuki broni palnej, tłumiki i amunicję. Zatrzymano dwie osoby.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych współdziałając z funkcjonariuszami z Placówki SG w Narewce we wsi położonej w gminie Narewka ujawnili broń długą marki Winchester z lunetą  oraz dwie sztuki długiej broni palnej wytworzonej chałupniczo - jedna z lunetą, druga z tłumikiem. Przy broni ujawniono również 30 sztuk różnego rodzaju amunicji. Arsenał należący do dwóch obywateli Polski ukryty był w ulach. Mężczyźni zostali zatrzymani. Za wyrabianie broni palnej grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Po przeszukaniu miejsca zamieszkania mężczyzn dodatkowo funkcjonariusze ujawnili 5 litrów alkoholu nieznanego pochodzenia i kilogram krajanki tytoniowej.

W czynnościach związanych z zabezpieczeniem broni funkcjonariuszy Straży Granicznej wsparli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, którym po wykonaniu niezbędnych czynności przekazano mężczyzn wraz z ujawnionymi przedmiotami.

  • Ujawniona broń, tłumiki i amunicja
    Ujawniona broń, tłumiki i amunicja
  • Ujawniona broń, tłumiki i amunicja
    Ujawniona broń, tłumiki i amunicja
  • Ujawniona broń, tłumiki i amunicja
    Ujawniona broń, tłumiki i amunicja
do góry