Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej 12 nielegalnych migrantów ze Sri Lanki w rosyjskim busie - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

12 nielegalnych migrantów ze Sri Lanki w rosyjskim busie

Katarzyna Zdanowicz
30.10.2017

28 października w Augustowie w ramach współpracy podlaskiej Służby Celno-Skarbowej i Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymano 12 nielegalnych migrantów ze Sri Lanki. Obcokrajowcy próbowali dostać się do Polski ukryci w dostawczym mercedesie na rosyjskich numerach rejestracyjnych.

W sobotę w nocy w Augustowie funkcjonariusze podlaskiej KAS zatrzymali do kontroli bus na rosyjskich numerach rejestracyjnych. Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że w przestrzeni ładunkowej dostawczego mercedesa ukrywa się 12 osób o azjatyckich rysach twarzy.  

Współdziałający funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Augustowie, którzy przejęli sprawę w ramach kontroli legalności pobytu ustalili, że są to obywatele Sri Lanki w wieku od 20 do 30 lat, którzy przekroczyli granicę Polski wbrew przepisom.

Zatrzymani cudzoziemcy po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zostali wczoraj (29.10.2017 r.) przekazani stronie litewskiej w ramach readmisji. Obywatele Rosji (kierowca i pasażer pojazdu) zostali decyzją Sądu Rejonowego w Suwałkach tymczasowo aresztowani na 3 miesiące za zorganizowanie nielegalnego przekroczenia granicy. Za popełniony czyn grozi im kara pozbawienia wolności do 8 lat. 

  • Zatrzymani obywatele Sri Lanki
    Zatrzymani obywatele Sri Lanki
  • Zatrzymani obywatele Sri Lanki
    Zatrzymani obywatele Sri Lanki
  • Auto, którym przewożeni byli cudzoziemcy
    Auto, którym przewożeni byli cudzoziemcy
do góry