Straż Graniczna Podlaski Oddział Straży Granicznej Gotowi zawsze nieść pomoc - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Gotowi zawsze nieść pomoc

Katarzyna Zdanowicz
10.01.2019

Mężczyznę próbującego włamać się i dokonać kradzieży na gorącym uczynku zatrzymał funkcjonariusz SG z Kuźnicy. Natomiast funkcjonariusz z Placówki SG w Narewce udzielił pierwszej pomocy przedmedycznej mężczyźnie, który zasłabł na parkingu.

Wczoraj (10.01.2018) w godzinach porannych funkcjonariusz w czasie wolnym od służby w miejscowości na terenie gminy Tykocin zauważył mężczyznę, który próbował włamać się do budynków na jednej z posesji. Natychmiast przystąpił do działania i doprowadził do ujęcia mężczyzny na gorącym uczynku. Sprawca został przekazany funkcjonariuszom Policji.

Natomiast dzień wcześniej  funkcjonariusz z Placówki SG w Narewce, również w czasie wolnym od służby, jadąc przez Hajnówkę zauważył na osiedlowym parkingu leżącego przy samochodzie mężczyznę. Zatrzymał się, aby sprawdzić jego stan i stwierdził, że ma on problemy z oddychaniem. Ułożył go w pozycji bezpiecznej, sprawdził czynności życiowe i natychmiast wezwał pogotowie ratunkowe. Jak się okazało mężczyzna zasłabł w trakcie ośnieżania samochodu. Przybyła na miejsce karetka z lekarzem zabrała poszkodowanego do szpitala.

do góry